Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Wales

Wales, je třetí zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska s omezenou autonomií, rozprostírající se západně od Anglie na západě ostrovů Velké Británie. Wales obývá keltský národ Velšanů.

Trocha z historie Walesu

Oblast Walesu je osídlená více než 29.000 let, pevné osídlení se však datuje až od doby ledové, existují archeologické vykopávky z neolitu ale také z doby bronzové a železné.

První písemné zmínky o Walesu jsou od Římanů, kteří se tuto oblast začínali dobývat v roce 48 našeho letopočtu. To se Římanům podařilo a tak Wales zůstal pod římskou nadvládou až do roku 410, kdy se římané stáhli.

Po odchodu římanů, zabraly území různé germánské kmeny, čímž se země rozdělila na několik nezávislých států, které se udržely zejména díky přírodním hranicím a položily základ dnešnímu Walesu.

Celý středověk se nesl ve znamení bojů s Angličany. Velšané anglické invazi odolávali až do konce 13. století, kdy se Wales podařilo dobýt králi Eduardu I. Ten vytvořil po jeho obvodu řetěz hradů a pevností a zavedl pojem princ z Walesu

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Wales

Wales se rozkládá na poloostrově na středozápadě Velké Británie. Od severu k jihu měří asi 274 km a od západu k východu asi 97 km. Wales hraničí na východě s Anglií, a z ostatních stran jej obklopuje moře. Při pobřeží Walesu se nachází několik ostrovů, z nichž je největší Anglesey na severozápadě.

Největší koncentrace obyvatelstva a průmyslu se nachází v středním Walesu ve městech Cardiff, Swansea a Newport a jejich okolí.

Wales je převážně hornatý, zvláště na severu a ve středu. Hory byly vymodelovány během poslední doby ledové. Nejvyšší hory ve Walesu se nacházejí ve Snowdonii. Nejvyšší horou Walesu je zdejší hora Snowdon (1085 m).

Wales Dnes

Wales je podobně jako Skotsko velice patriotickým národem, který si dodnes udržuje tradice, kulturu a vlastní jazyk. Velština, která je vedle angličtiny jako nebe a dudy je ve Walesu úředním jazykem a můžete ji slyšet ve škole, v místním rádiu, či v pubu.

Pokud se chystáte v Anglii pracovat, Wales asi nebude prvním místem, kam se pohrnete. Není zdaleka nejoblíbenější co se týče práce, nicméně Wales je velice oblíbeným cílem cestovatelů a víkendových výletníků, zejména díky své historii.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

66846
66846

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty