Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Před odjezdem do Anglie

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou brigádu. Nezoufejte však, v případě že něco zapomenete, není problém sednout na letadlo a za pár hodin být zpátky doma.

Co tedy zařídit před odletem do Anglie?

Pokud plánujete pracovat v Anglii kratší dobu než je půl roku, nepotřebujete se odhlašovat z placení povinného zdravotního pojištění v České republice, nesmíte ale zapomenout na to, že po návratu musíte doplatit dobu, po kterou jste pracovali v Anglii. U všeobecné zdravotní pojišťovny, se připravte na 1060 CZK za měsíc. Platit zdravotní pojištění v Česku je povinné a to i v případě, že při práci v Anglii platíte National Insurance.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Odhlášení ze zdravotní pojišťovny v ČR

Pokud tedy jedete pracovat do Anglie na dobu neurčitou (ale delší než 6 měsíců), vyplatí se odhlásit z placení povinného zdravotního pojištění v ČR. Pokud si nejste přesně jistí co a jak, prostě zajděte na pobočku své zdravotní pojišťovny a řekněte, že odjíždíte za prací na dobu delší než šest měsíců. Návštěva nebude delší než 5 minut a ani to nebolí :) Pozor, nezapomeňte však, že po návratu se musíte znovu zaregistrovat a poté po vás budou na zdravotní pojišťovně chtít vidět, že jste byli při práci v Anglii pojištění! Nevyhazujte proto své výplatní pásky, ani smlouvu.

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud máte řidičský průkaz staršího typu (ne malá plastová kartička formátu kreditní karty), budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, abyste mohli v Anglii řídit auto nebo motorku. Tento průkaz získáte na dopravním inspektorátu městského úřadu ve městě, kde máte trvalé bydliště.

Platnost cestovního pasu, případně občanského průkazu

Zní to jako nošení dřeva do lesa, přesto někteří lidé na hranicích s Anglií zjistí, že mají propadlý pas nebo občanský průkaz. Proto si platnost zkontrolujte ještě před odletem, jinak nebudete do Anglie vůbec vpuštěni.

Diplomy, maturitní vysvědčení

Pokud se chystáte na kvalifikovanou práci v Anglii, nezapomeňte si nechat oficiálně přeložit své univerzitní diplomy, nebo maturitní vysvědčení. Ceny u překladatelských agentur se pohybují okolo 800 CZK za A4, podle množství textu, což není tak vysoká cena, uvědomíte-li si že poté můžete mít i dvojnásobnou výplatu. Opět platí, že pokud byste se o takovou práci v Anglii ucházeli, není problém sednout na letadlo a vrátit se domů, případně si najít překladatelskou agenturu přímo v Anglii.

Peníze sebou

Ačkoliv se to opět může zdát jako nošení dříví do lesa, přesto výměnu peněz zmíním. Je samozřejmě lepší mít nějakou zálohu v hotovosti, pokud nedisponujete platební, nebo kreditní kartou. V Anglii je spousta bankomatů, takže pokud kartu máte, můžete se spolehnout na výběr peněz z bankomatu přímo v Anglii (jen musíte počítat s výměnným kurzem, který je vcelku nevýhodný).

Sehnání práce v Anglii

V následující kapitole se dozvíte, jak shánět práci v Anglii. Pouze vám doporučíme, abyste si práci sehnali pokud možno dopředu, ať potom v Anglii zbytečně netápete a nemusíte utrácet za drahé ubytování.

Sehnání ubytování v Anglii

Další věcí, kterou byste měli pořešit dopředu je ubytování. Ubytování se řeší poměrně jednoduše, pokud však nevíte jak na to, doporučujeme vám přečíst si o ubytování a bydlení v Anglii. Poslední co chcete je nemít po příjezdu kde složit hlavu.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

66847
66847

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty