Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Jak na práci v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná pravidla a pro pracovníky z východu, jak nám často přezdívají mají nastavená mnohdy bizardní a nesmyslná nařízení a interní zákony, takže si občas přijdete jako na jiné planetě.

Jak říká nejmenovaný pracovník, který strávil prací v Anglii několik let, "Někdy jsem si v Anglii připadal jako totální debil, protože Ti ignorantští Angláni mě často svými otázkami totálně rozložili!". A není divu, někdy opravdu nechápete, kam na ty otázky chodí a až se vás zcela vážně zeptají, jestli máte doma televizi, ničemu se nedivte!

To je jen malý nástin anglické mentality, garantuji vám, že v průběhu vašeho pobytu v Anglii se setkáte s mnohem divnějšími otázkami.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Jak na práci v Anglii

Další věc, kterou si musíte uvědomit, než začnete shánět práci v Anglii, je délka pobytu. Jakmile totiž pobyt a práce v Anglii přesáhne půl roku, stanou se dvě věci.

  • 1. Stanete se daňovým rezidentem v Anglii a jako takový musíte podat daňové přiznání v Anglii
  • 2. Přesáhnete zákonem stanovenou dobu, po které se můžete odhlásit z placení povinného zdravotního pojištění v Anglii.

O obou se budeme ještě zmiňovat, zatím to pro doplnění stačí.

Další důležitou věcí je, že v Anglii se shání práce podstatně jinak než jste zvyklí z České Republiky. Nejlepším způsobem shánění práce v Anglii je internet. O internetových zdrojích se také budeme ještě zmiňovat. Druhým oblíbeným způsobem, jak sehnat práci v Anglii, je registrace do jedné z pracovních agentur. Ty pracují podobně jako úřad práce u nás, s tím rozdílem, že se většinou jedná o soukromé subjekty, které dostanou za zprostředkování práce zaplaceno od zaměstnavatele.

Důležitým faktorem při shánění práce v Anglii, je kvalita Vašeho profesního životopisu. Čím pestřejší a zajímavější, tím lepší. Musíte si uvědomit, že agentura nebo zaměstnavatel, se orientuje výhradně podle vašeho životopisu. Jakmile je váš životopis nezajímavý, nebo nekompletní, končí zpravidla v koši.

Do Anglie byste měli odjíždět až ve chvíli, kdy máte sjednané alespoň tři interview, náklady na pobyt v Anglii jsou značně vysoké a v případě neúspěchu se vám může nepříjemně prodražit! Vyberte si proto tři nejlukrativnější nabídky, a dbejte na to, aby místa pohovorů, byla v jednom místě, nebo relativně nedaleko od sebe. Přecejen přesuny mezi městy jsou náročné a vy nechcete ráno po noci strávené v autobuse nastoupit s kruhy pod očima před vašeho nového šéfa.

Práce v Anglii

Co všechno zařídit před odjezdem do Anglie.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

66846
66846

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty