Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Kde a Jak hledat práci v Anglii

Máte připravené všechny doklady, ale stále váháte, protože nevíte, jak si sehnat práci? Díky internetu je dnes všechno mnohem jednodušší než tomu bylo před lety, a tak se ve svém hledání zaměřte spíše na internetové servery nabídky práce. Pracovat v Anglii nikdy nebylo jednodušší než je tomu dnes.

Pokud je to možné, doporučujeme vám, sehnat si práci ještě před odletem do Anglie, protože jak bylo řečeno, náklady na život, ubytování jídlo a transport, jsou v Anglii relativně vysoké, a pokud nemáte zajištěný finanční příjem, můžete celkem rychle finančně vykrvácet. Zejména markantní je to mimo sezónu a v mrtvějších obdobích, jako je třeba zima. Práce v Anglii se tedy nejsnadněji shání před začátkem sezóny a v letním období. Pokud do Anglie míříte spíš na prázdninovou brigádu, vyplatí se hledat ve městech, kde obvykle tyto práce vykonávají studenti, kteří mají přes prázdniny volno. V tu dobu máte velkou šanci na nalezení práce nebo brigády v baru.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Kde a Jak hledat práci v Anglii

Jak hledat práci v Anglii | na místě

Pokud jste se rozhodli, že budete shánět práci až na místě, tedy v Anglii, máme pro vás několik tipů, jak úspěšně sehnat práci. V každém případě si dopředu zajistěte ubytování, není nic horšího než nemít po příletu kde složit hlavu. O ubytování se dozvíte v kapitole ubytování v Anglii. Po příjezdu a ubytování tedy začněte rozhazovat sítě. Nejlepší je mít kontakty předem zjištěné od přátel a známých, kteří v Anglii již pracovali, nebo právě pracují. V takovém případě se vám hledání práce v mnohém ulehčí. Pokud však nemáte žádnou práci zajištěnou, připravte si svůj životopis a udělejte si dostatečný počet kopií.

Vaše první kroky by měly vést do jedné z pracovních agentur, kterých je v každém městě jako hub po dešti. Tyto agentury jsou bezplatné (žijí z provizí, které jim za zprostředkování práce vyplácí zaměstnavatelé) Registrace v agentuře vám zabere zhruba hodinu, počítejte však se zdržením, pracovní agentury bývají dost vytížené. Neregistrujte se ale zároveň do několika různých agentur, předejdete potom zbytečným problémům v případě, že vám obě zajistí práci.

Pozor, agentura (ať už je jakákoliv - anglická, česká nebo slovenská) nemá právo vybírat poplatky za zprostředkování. Agentura rovněž nemá právo, nutit vás v případě zprostředkování práce využívat některou z jejich dodatkových služeb (například napsání nebo překlad životopisu). Pokud se tak stane, jedná se o podvodnou agenturu, od které dejte ruce pryč.

Dalším způsobem hledání práce v Anglii, je obcházení jednotlivých zaměstnavatelů a rozdávání životopisů. Pokud budete nuceni k tomuto způsobu shánění práce, dejte si záležet na vystupování a vždycky si nechte zavolat managera, se kterým se přímo domluvte, případně životopis předejte jemu. Zvýšíte tak šanci, že životopis neskončí v koši!

Sledujte vývěsky, nástěnky a místní tisk. To jsou další zdroje zaměstnání, které se často opomínají, ale významně zvyšují šanci nalezení práce!

Pokud máte přístup na internet, určitě procházejte i internetové nabídky práce. Seznam internetových adres, kde lze hledat práci v Anglii naleznete na konci článku.

Jak hledat práci v Anglii | dopředu online

Pokud se chystáte pracovat v Anglii, nejlepší je zařídit si práci i ubytování dopředu. Nic nezkazíte tím, když si domluvíte několik pohovorů dopředu, abyste v případě neúspěchu měli něco v záloze. Díky internetu je dnes všechno mnohem jednodušší, a tak neváhejte a najěte si práci dopředu. Nejlepší servery pro hledání práce jsou podle mého názoru www.gumtree.com a www.indeed.co.uk.

Jakmile už práci máte, některé servery umožňují uložit váš životopis online a díky tomu vám mohou zaměstnavatelé zasílat nabídky přímo na základě vašich zájmů. To využijte zejména v případě, že už jednu práci máte, ale chcete si najít práci lepší (například v oboru). Jak již bylo zmíněno, náklady na život v Anglii jsou dost vysoké, a proto je lepší, najít si nejdříve něco přechodného a až potom hledat kvalifikovanou práci popř. zaměstnání.

Další internetové servery kde hledat práci v Anglii

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

67252
67252

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty