Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Nový Zéland

Ačkoliv je Nový Zéland samostatným státem, formálně zde vládne Velká Británie. Nový Zéland je totiž stálým členem britského společenství Commonwealth. Britský panovník má na Novém Zélandu pouze moc formální, zástupcem státu je premiér.

Trocha z Historie Nového Zélandu

Britský kapitán James Cook, narazil na Nový Zéland roku 1768, při hledání kontinentu terra australis. Zprvu byl Nový Zéland využíván jako velrybářská základna. Během několika desetiletí, vliv angličanů na Novém Zélandu sílil, zejména díky čilému obchodu s místními obyvateli Maory.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Do roku 1840, žilo na Novém Zélandu okolo 2.000 bělochů, převážně anglických námořníků. Bylo rozhodnuto, že se Nový Zéland stane anglickou kolonií, a proto byla roku 1840 s místními obyvateli sepsána smlouva z Waitangi, která měla Maorům zaručovat obranu, výměnou za exkluzivní právo na výkup půdy, čímž prakticky Nový Zéland formálně ovládla.

Díky této smlouvě, začal prudký výkup novozélandské půdy, který začal proces kolonizace. Začátky nebyly vůbec jednoduché, prodeje půdy byly často nevýhodné, mnohdy i nelegální.

O dvě desetiletí později, začala zlatá horečka, která na Nový Zéland přivedla desetitisíce zlatokopů. Atraktivita prostředí znamenala dramatický nárůst počtu obyvatel. Každý chtěl žít v nově objevené krásné zemi, a opustit špinavou a mravně pokleslou Anglii.

Nový Zéland dnes

V současnosti žije na Novém Zélandu něco přes 4.000.000 obyvatel. Životní úroveň Nového Zélandu se dá přirovnat ke Španělsku. Nový Zéland je nádhernou zemí plnou možností, čeká vás zde kultura, horské treky, rafting na rozbouřených řekách, lezení po skalách, spousta adrenalinových sportů a zážitků, nebo třeba radost z kempování v přírodě.

Nový Zéland

Díky unikátnímu systému národních parků, kterých je na Novém Zélandu 28, máte ideální příležitost pro pobyt v přírodě. Můžete si koupit dodávku vybavenou pro kempování (camper) a vydat se na nezapomenutelnou jízdu po ostrovech, plnou svobody a nových zážitků.

Nový Zéland láká cestovatele z celého světa, velkou zásluhu na veřejném povědomí o Novém Zélandu má i film Pán Prstenů, který do země přilákal miliony fanoušků z celého světa. I přes velký počet návštěvníků a cestovatelů, máte stále možnost, vytratit se z civilizace i na několik dní, a přesto nepotkat živou duši.

Práce na Novém Zélandu

Dalším lákadlem pro Čechy, je existence speciálního typu pracovních víz, nazvaných Working Holiday Scheme. Díky nim, získávají majitelé možnost na Novém Zélandu pracovat a tím si ideálně pokrýt náklady na cestování. Práce na Novém Zélandu je výhodná, dobře placená a díky ní si můžete nalézt přátele z celého světa. Jak už bylo řečeno, na Nový Zéland se vydávají cestovatelé z celého světa a tak není problém nalézt v jedné práci několik národností.

Práce na Novém Zélandu

Nový Zéland

Nový Zéland by zkrátka neměl chybět v initeráři žádného cestovatele.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

67801
67801

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty