Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Velká Británie

Velkou Británií, nebo chcete li zkráceně a nesprávně Anglií, nazýváme ostrovy západně od evropského kontinentu, oddělené od Evropy úzkým kanálem, zvaným La Manche. Letecky se do Velké Británie dostanete za dvě hodiny, autobusem nebo autem budete cestovat okolo 24 hodin, což je také jeden z hlavních důvodů, proč je práce ve Velké Británii pro Čechy tak atraktivní.

Velká Británie se vyznačuje silnou ekonomikou, a ačkoliv nikdy nepřijala společnou měnu Euro, je jednou ze členských zemí evropské unie. Anglie je sociální stát, který finančně podporuje své obyvatele, zdravotní péče je kvalitní a zdarma pro všechny, kteří platí v Evropské unii zdravotní pojištění.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Velká Británie je konstituční monarchií, které vládne panovník. V současné době je anglickým vládnoucím monarchou Alžběta II.

Království Velké Británie, rozdělujeme na několik závislých území, které dohromady tvoří celek, mají však vlastní parlament. Velká Británie se tedy člení na Anglii, Skotsko, Wales a Severní Irsko.

Kromě toho vládne anglický monarcha dalším závislým územím, které jsou členem společenství národů Commonwealth, jako je Kanada, Austrálie, nebo Nový Zéland.

Hlavní město Anglie, potažmo Velké Británie je Londýn, ve kterém žije největší počet obyvatel. Další velká anglická města jsou například Manchester, Liverpool, nebo skotský Edinburgh.

Jak už bylo zmíněno, měnou v Anglii je anglická libra. Ta se dělí na 100 pencí a její kurz se pohybuje okolo 28 korun za libru. Aktuální kurz libry, naleznete v levém sloupečku. Zároveň je anglická libra nejsilnější měnou na světě.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

67801
67801

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty