Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Skotsko

Skotsko je jednou ze čtyř zemí, které dohromady tvoří Velkou Británii. Nachází se v horní třetině britských ostrovů a jeho území zahrnuje i ostrovy okolo pobřeží. Hlavním městem Skotska je Edinburgh, kde sídlí i skotský parlament, největším skotským městem je Glasgow.

Skotské království bylo nezávislé až do 1. dubna 1707, kdy vytvořilo personální unii s Anglickým královstvím, čímž vzniklo Spojené království Velké Británie.

I když je Skotsko součástí Velké Británie, uchovalo si vlastní politický systém včetně parlamentu, vlastní soukromé i veřejné právo. Díky tomu si Skotsko zachovalo své původní tradice, a kulturu. Část Skotů dodnes bojuje za nezávislost Skotska na Britské Koruně.

Skotsko má kromě vlastních zákonů, také vlastní měnu. Skotské libry jsou platné na celém území Velké Británie, nicméně nejsou směnitelné v jiných státech. Pokud tedy pracujete ve Skotsku, doporučujeme vám před odletem vyměnit skotské libry za anglické.

Toho se úzce týká i skotská hrdost. Pokud se bavíte se Skotem, nikdy nenazývejte Velkou Británii Anglií, hrozí vám totiž minimálně slovní potyčka. Skotové jsou totiž hrdý národ a ostatní Brity nemají moc v lásce!. Ostatně to docela vystihuje i skotský školník Willy, kterého znáte z amerického seriálu Simpsonovi. Skotové jsou hašteřivý národ, dejte si proto pozor na ústa.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Trocha z historie Skotska

První osadníci přišli na území dnešního Skotska pravděpodobně v Době ledové přibližně před 11 000 lety. První vesnice podle vykopávek vznikaly cca okolo 6000 před naším letopočtem.

Za zakladatele Skotska se považuje dalriadský král Kenneth Mac Alpin, který si roku 843 podmanil Říši Piktů a založil království Alba, bezprostředního předchůdce Skotského království.

Od vytvoření anglického království v desátém století, muselo Skotsko čelit sílícímu tlaku Anglie, a vedlo s ní dlouhé války, které obě země značně vyčerpávaly. Ve 14. století se objevil slavný William Wallace, který táhnul na jih a dobyl York, čímž zvedl morálku válkou vyčerpaným Skotům, tyto události zobrazuje film Statečné srdce.

Dne 1. května 1707 došlo Aktem o unii ke vzniku Království Velké Británie. 1. ledna 1801 se pak Skotsko stalo jednou ze čtyř zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Práce ve Skotsku

Oblíbeným cílem českých pracovníků, kde se dá dobře sehnat práce je Glasgow. Nesmíme opomenout ani Edinburgh.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

67801
67801

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty