Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Nevýhody práce v Anglii

Stejně jako má práce v Anglii výhody, má nesporně své nevýhody. Na tomto místě je nutné podotknout, že co je pro některé lidi výhoda, může být pro jiné nevýhoda. Nejdůležitějším krokem k rozhodnutí tedy bude posoudit jednotlivé body.

Nevýhody práce v Anglii | mzda

Pro někoho bude mzda v Anglii určitě nižší, než by mohl dostávat v Česku. V takovém případě se člověk musí rozhodnout, zda bude práce v Anglii tím správným krokem. Největší šanci na zlepšení platu v porovnání s Českou Republikou mají ti s nejnižší kvalifikací. Těžká a fyzicky náročná práce bude v Anglii vždycky dostupná, už jen z toho důvodu, že angličané jsou povětšinou líní. Takové práce většinou bývají ohodnocené minimální mzdou, která se nyní pohybuje okolo šesti liber za hodinu hrubého.

Kvalifikovaní pracovníci budou pravděpodobně zklamání, zejména ze začátku. Kvalifikované práce v Anglii se shánějí hůře a bývá složitější se prosadit. Zejména ti, kdo neovládají angličtinu na patřičné úrovni, budou muset ze začátku nastoupit na méně kvalifikovanou pozici, která samozřejmě nabízí nižší plat.

Na druhou stranu, vysoce kvalifikované pozice, jako jsou lékaři, zubaři, nebo i státní zaměstnanci, však nabízí v porovnání s Českou Republikou až dvojnásobné platy. To je pro mnoho kvalifikovaných pracovníků motivací k tomu, aby první rok práce v Anglii strávili umýváním nádobí v McDonalds, nebo doplňováním zboží v supermarketu Tesco.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Neýhody práce v Anglii | jazyk

Jazyková bariéra se při práci v Anglii stává osudnou vysokému procentu pracovníků. I když jsou angličané velice tolerantní, někdy se prostě nedokážou přenést přes to, když jim někdo špatně rozumí (nebudu vám nic nalhávat, angličané vás při komunikaci nebudou šetřit. Hned od začátku si tak budete muset zvykat na silný akcent, který má navíc každé město jiný. A to nemluvím o rozdílech mezi Walesem, nebo Skotskem.)

Minimálně základní znalost jazyka je pro práci v Anglii zkrátka nutnost, i když vám některé agentury mohou tvrdit opak. Takovým agenturám práce se raději vyhněte a místo peněz, které zaplatíte jim, raději absolvujte kurz angličtiny.

Neýhody práce v Anglii | česká komunita

Silná česká komunita opět může být nevýhodou, a to zejména pro ty, kteří se snaží zlepšit úroveň angličtiny. Máte-li kolem sebe neustále české přátele, se kterými komunikujete výhradně česky, okolnosti vás nenutí angličtinu užívat. Pokud máte pocit, že se vaše angličtina nezlepšuje, zajděte si do pubu s přáteli z práce. Uvidíte jak se po čase rozmluvíte.

Další nevýhodou života v české komunitě, můžou být krajané, kteří se řídí heslem "Nebát se a nakrást!". Ti potom okrádají své nic netušící krajany, a to i ve chvílích, kdy by to nejméně čekali. Známé jsou desítky agentur, které si za zprostředkování práce nechali zaplatit, své oběti ubytovali na drahém hotelu a pak se vypařili neznámo kam. Do repertoáru takových podvodníků také patří vytvoření druhé kreditní karty k bankovnímu účtu, který vám s radostí pomohou otevřít. Po několika měsících tvrdé práce se vám může stát, že na vás na výpisu zírá veliká černá NULA.

Tyto praktiky se samozřejmě neomezují jen na České občany, mezi falešnými agenturami najdete i Poláky, nebo třeba Indy. Všichni mají jedno společné, lákají zejména lidi, kteří neumějí anglicky, nebo jen málo. Využívají zejména toho, že takto postižený člověk se nemůže bránit a podvod zpravidla ani nenahlásí na policii.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

67801
67801

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty