Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Výhody práce v Anglii

Pokud se rozhodnete pro práci v zahraničí, před odjezdem musíte zvážit spoustu věcí. Práce v Anglii skýtá oproti práci v jiných zemím Evropské Unie nesporné výhody. Možná právě proto je práce v Anglii na prvním místě žebříčku oblíbenosti.

Výhody práce v Anglii | mzda

Při práci v Anglii, je pro mnoho, ne-li většinu pracovníků nejdůležitější mzda, neboli výdělek. Díky padajícímu kurzu britské libry, se práce v Anglii nevyplatí tolik, jako se vyplatila například před čtyřmi lety, nicméně mnoho lidí stále jezdí do Anglie za výdělkem. Pokud život v Anglii, porovnáte s životem v Česku, narazíte na spoustu výhod ve prospěch Anglie.

Týdenní výplatní doba

Jak si budete moci vyzkoušet, týdenní výplaty jsou opravdu ideálním způsobem, jak se naučit hospodařit s penězmi. Někdo možná zná české pořekadlo, "Je to dlouhé jako týden před výplatou". To Vám však při práci v Anglii nehrozí! I když se finanční nedostatek nevyhýbá ani Angličanům, podle mého názoru je pohodlnější, když vám peníze chybí třikrát měsíčně po dva dny, než jednou měsíčně po dobu celého týdne. Týdenní systém je tak něco, na co si v Anglii rychle zvyknete.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Výhody práce v Anglii | nabídka práce

Pokud si projdete největší evropské servery, zabývající se prací v zahraničí, zjistíte že největší nabídka práce je v Anglii. Proto je získání práce jednoduchou záležitostí i pro ty, kteří umí anglicky jen málo. Obrovská nabídka nekvalifikovaných prací otevírá dveře osobám s nižším vzděláním, nebo těm, kteří se teprve rozhodují, co by chtěli v životě dělat. Práce v Anglii bude skvělým doplněním vašeho profesního životopisu.

Výhody práce v Anglii | jazyk

Vzhledem k tomu, že angličtina je patrně nejrozšířenějším světovým jazykem, mnoho středních škol má tento jazyk mezi povinnými předměty. Jazyková bariéra je snadnějí překonatelná, než je tomu například ve Francii nebo Španělsku. I když se při práci v Anglii setkáte s mnoha dialekty (celá Velká Británie jich má okolo 70), většinou vám nebude dělat problém si s akcentem poradit. Za jediný půlrok práce v Anglii se v angličtině posunete minimálně o tři úrovně. Prostě práce je nejlepší školou (Musíte se ovšem snažit, najít si v Anglii opravdovou práci, většina nekvalifikovaných zaměstnání je totiž obsazena Poláky, a tak se místo v angličtině zlepšíte spíš v polštině.)

Výhody práce v Anglii | vzdálenost

Jak už bylo zmíněno, velkou výhodou při práci v Anglii je její poloha. Dvě a půl hodiny letadlem do nejvzdálenějšího místa Velké Británie, vám snadno otevírá únikovou cestu v případě, že se něco nepovede, nebo vás někdo podvede. Podobný návrat z USA, nebo třeba z Austrálie, je nemyslitelný - a pokud byste k tomu byli okolnostmi donuceni, zaplatíte minimálně trojnásobek běžné ceny letenky. Stejně tak můžete pružně reagovat v případě nenadálé nehody, nebo nemoci člena rodiny.

Výhody práce v Anglii | silná česká komunita

I když v minulosti docházelo ze strany českých občanů v Anglii k velkým podvodům, obchodem s bílým masem, nebo okrádání, v posledních letech se česká komunita v Anglii potažmo všude v zahraničí začíná semykat a vytvářet příhodnější klima pro komunikaci a přátelským vztahům. Přesto však bude trvat ještě nějaký čas, než se naše pověst v zahraničí vrátí do normálu a to zejména pro našince.

Mnoho z těch, kteří odešli pracovat do Anglie, se dnes vyhýbá kontaktu s českými spoluobčany, a tak nepřímo potvrzuje fakt, že Češi v zahraničí jsou sobečtí a do sebe zahleděný národ, který krajana radši ignoruje, nebo pošle na druhý konec města, než aby mu pomohl. Když toto porovnáte s Poláky, případně s jinými národy (až budete sami v Anglii pracovat, pochopíte, proč pro všechny příměry používám Poláky), kteří si ochotně pomáhají, jeden druhému pomáhají shánět ubytování nebo v práci, máte zvláštní pocit, že je něco špatně. Sám jsem se o ochotě některých Čechů, a to nejen v Anglii přesvědčil na vlastní kůži.

Výhody práce v Anglii | jednoduchost papírování

Jak už bylo zmíněno, jednoduchost papírování, je další věcí, která láká pro práci v Anglii. Počínaje květněm 2001, se navíc proces zaměstnání ještě více zjednoduší tím, že se ruší Home Office a nutnost registrace pracovníků. Jediná věc, kterou tedy pro práci v Anglii budete potřebovat je National Insurance Number, které vám pomůže vyřídit nejbližší úřad JobCentre a o kterém bude ještě řeč.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

66847
66847

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty