Práce v Anglii | informace o práci v Anglii, život ve Velké Británii
| o životě a práci v Anglii
 

Práce v Anglii

Pro někoho jsou tato dvě slova zaklínadlem, při kterém člověku vyschne v krku, začne mu běhat mráz po zádech a hlavou se mu začnou honit myšlenky na neúspěch. Přitom by jim práce v Anglii mohla změnit život k nepoznání. Spousta lidí totiž při zmínce o práci v zahraničí jen bezmocně kroutí hlavou se slovy, "Nic takového bych sám nikdy nedokázal". Mnoho lidí to ze strachu z neúspěchu ani nezkusí.

Udělat první krok

Ano, je to opravdu tak snadné. Nejde totiž o nic jiného, než o udělání toho pověstného prvního kroku. Ano, vyžaduje to notnou dávku odvahy, ale výsledný efekt má kromě zlepšení finanční situace ještě druhý efekt. Ačkoliv si to moc lidí nepřipustí, ale jakmile seženete svou první práci v Anglii, zlepší se vám sebevědomí a pocítíte radost z úspěchu.

Práce v Anglii | Great Britain job | práce v zahraničí | agentura práce | employment | fulltime job | zaměstnání v Anglii | Práce ve Velké Británii

Práce v Anglii

Možnost legální práce v Anglii, vám kromě vyšších výdělků, přináší nárok i na různé sociální benefity. Tyto benefity vám mohou hodit v případě, že o práci přijdete, nebo si budete chtít najít práci jinou. Velká Británie je sociální stát, a pokud odpracujete více než jeden rok, stáváte se jeho součástí. Samozřejmostí jsou příspěvky na děti, cestovné, porodné a spousta dalších výhod, které pozitivně motivují pracovníky.

Někteří vynalézaví Češi však přišli na to, že tento systém se dá podobně jako v Česku zneužít a tak si najdou nelegální práci na černo, zatímco pobírají sociální dávky. Nakoec z toho vzejde velice vysoká částka, která mnohdy převyšuje minimální mzdu až o polovinu. Dejte si však pozor, když na vás přijmou, hrozí vám odebrání benefitů a povinnost vrátit již vyplacené dávky!

Dalším kladem, která plyne z našeho členství v Evropské Unii je, že veškerá doba odpracovaná ve Velké Británii se vám započítává do důchodu. Stačí si při odchodu z práce v Anglii zažádat o formulář U1, který po návratu předložíte na úřadu práce, případně dalšímu zaměstnavateli v České Republice. V případě návratu z Velké Británie a registrace na úřadě práce, se vám výše podpory v nezaměstnanosti, vypočítává z výdělku v Anglii.

Práce v Anglii tak přináši celou řadu výhod i nových a cenných zkušeností a v neposlední řadě spoustu nových přátel a kontaktů.

Práce v Anglii | kam dál

Brigáda v Anglii

66847
66847

Krátkodobému pracovnímu pobytu v Anglii, můžeme klidně říkat brigáda. Anglie nabízí velké množství příležitostí pro všechny, kteří se chystají za prací do zahraničí. Brigády v Anglii mají jednu nespornou výhodu. Jedná se totiž o krátkodobou práci, takže ...

štítky : Brigáda v Anglii, Velká Británie, výdělek ve Velké Británii, práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Anglii, bude jiné než pracovat v České Republice. Angličané mají trochu jiná ...

štítky : Práce v Anglii, zaměstnání, práce v zahraničí, legálně pracovat, postup, nabídky práce v Anglii

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Anglii bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli vědět před odletem do Anglie. Záleží především na tom, jestli se chystáte pracovat v Anglii nastálo, tedy na delší dobu, nebo jen na prázdninovou ...

štítky : Práce v Anglii, legálně pracovat, před odjezdem, práce v zahraničí, doklady a dokumenty